Kamila
Pietrzak-Polakiewicz

Rozkochana w każdej sekundzie życia. Jestem wrażliwą, kreatywną i pełną pasji miłośniczką edukacji artystycznej. Uwielbiam dzielić się swoją wiedzą i kolorowym spojrzeniem na świat.

W GuguGagaArt stanowię czystą kreatywność w działaniu i tworzeniu fantastycznych aktywności dla dzieci i dorosłych, które inspirują i rozwijają wyobraźnię.

Moja historia

Przez ponad dwadzieścia lat byłam związana z Teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, w którym rozwijałam swoją pasję pod okiem Ryszarda Majora, Adama Orzechowskiego, Justyny Celedy, Rafała Matusza, Jacka Głomba, Jana Peszka i Aliny Moś-Kerger. Współpracuję z Teatrem Kotłownia w Drezdenku, Teatrem Wiatrak w Barlinku, Teatrem Mostów, Studiem Teatralnym i GOK Kłodawa oraz z Gorzowską Filharmonią.

Prowadzę warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci i młodzieży z różnych grup społecznych, m.in. ABC przedszkolaka w Teatrze im. J. Osterwy, Karuzela w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie oraz warsztaty z uważności dla najmłodszych w Barlinku.

Jestem autorką licznych projektów edukacyjnych, m.in. Lato w Teatrze. Jestem również współautorką i wykonawczynią pierwszego w województwie lubuskim spektaklu dla dzieci od pierwszego roku życia „Baju, baju mój naj-naju”; pomysłodawczynią i reżyserką bajki dla dzieci „Gniewko i Lubinka”; pomysłodawczynią i reżyserką filmu w ramach realizacji projektu o prawach dziecka łączącego wszystkie przedszkola w Barlinku: „Kochaj mnie abym umiał kochać”.

Zostałam nagrodzona Pierścieniem Melpomeny, wyróżniona w Subiektywnym spisie aktorów teatralnych Jacka Sieradzkiego, uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Kamila Pietrzak-Polakiewicz

Tomasz Jan Polakiewicz

Wrażliwy i nieco zwariowany 😉 Mam 100 pomysłów na minutę i jestem zawsze gotowy do ich realizacji. We wszystkie działania angażuję się całym sobą. Uwielbiam sprawiać radość innym.

W GuguGagaArt jestem pomysłodawcą, specjalistą od komunikacji i organizatorem wielu kreatywnych projektów, które angażują dzieci i młodzież w działania artystyczne.

Moja historia

Jestem pedagogiem, oligofrenopedagogiem, resocjalizatorem, aktorem, scenarzystą, poetą (wyróżniony w konkursie poetyckim „O Łabędzie Pióro”), pisarzem, twórcą bloga taty artysty – trata-tata.pl, redaktorem „Echa Barlinka” (autorem cyklu reportaży fabularyzowanych „Podróże z Renatą”). Jeszcze przed wydaniem swojego pierwszego „publicznego” tomiku wierszy (domowym nakładem wydałem „Oddech osobowości”).

Jestem również członkiem zespołu Teatr Kotłownia w Drezdenku, członkiem Grupy Literacko-Artystycznej LUBDRZEŃ, związany z grupą poetów i pisarzy przy Związku Literatów Polskich oraz Klubem Jedynka w Gorzowie Wielkopolskim. Współpracuję z dziennikarzami, redaktorami Radia Lipiany oraz Radia Plus.

Prowadzę zajęcia teatralne z dziećmi i młodzieżą. Jestem autorem pracy naukowej pt. „Kształtowanie poczucia wartości Metodą Teatru Resocjalizacyjnego w ramach świetlicy socjoterapeutycznej” na WSP TWP w Warszawie. Stworzyłem metodę badawczą – test projekcyjny – „Mapa Teatru Życia”. Nieustannie angażuję się w działania aktywizujące dzieci i młodzież oraz dorosłych, przybliżając im sztukę, kulturę, ucząc aktywnego i twórczego wykorzystania czasu wolnego.

Tomasz Jan Polakiewicz